Παρί ΣΖ - Ντόρτμουντ: Ο... Θεός ήθελε τους Γερμανούς

Η Ντόρτμουντ νίκησε ξανά με 1-0 την Παρί ΣΖ και προκρίθηκε στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ! Τρομερά άτυχη η ομάδα του Εμπαπέ που είχε 4 δοκάρια στο β΄ ημίχρονο (+2 δοκάρια στο πρώτο ματς). Ο Χούμελς το γκολ για τους Γερμανούς στο 50΄. Πλέον, περιμένουν την 1η Ιουνίου τον νικητή του ζευγαριού Ρεάλ - Μπάγερν.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η ιστοσελίδα μας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του μεγάλου αγώνα στο Παρίσι...

-Χωρίς τη μεγάλη φάση μετά από 27 λεπτά

31΄ Καλή στιγμή για την Παρί, με τον Ντεμπελέ να... εκτελεί στην περιοχή αλλά να στέλνει τη μπάλα άουτ

-Στο 56% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους

35΄ Ο Εμπαμπέ δεν μπόρεσε να πλασάρει από καλή θέση, γιατί έδιωξε τη μπάλα ο Χούμελς

35΄ Μεγάλη φάση για τη Ντόρτμουντ! Ο Αντεγέμι έφυγε... σφαίρα στην αντεπίθεση πλάσαρε αλλά ο Ντοναρούμα είπε ΟΧΙ με εντυπωσιακό τρόπο

enter

42΄  Δυνατό σουτ του Βιτίνια από μακρινή απόσταση, σε ετοιμόητα ο Κόμπελ

45΄ Σουτ του Ρουίθ κόντραρε η μπάλα σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ

Ημίχρονο, 0-0

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

47΄ Δοκάρι για την Παρί! Ο Ζαϊρ-Εμερί από πλάγια θέση σε κενό τέρμα σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του Κόμπελ!

50΄ ΓΚΟΛ/Ο Χούμελς με κεφαλιά μετά από κόρνερ ανοίγει το σκορ!

enter

62΄ Κι άλλο δοκάρι η Παρί! Ο Μέντες σουτάρει δυνατά, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι!

66΄ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Παρί, πέρασε ανεκμετάλλευτο

77΄ Σκόραρε ξανά ο Χούμελς, αλλά ήταν οφσάιντ

-Κοντά στην πρόκριση η Ντόρτμουντ, η Παρί θέλει 2 γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση

79΄ Σουτ του Εμπαπέ από πλάγια θέση έδιωξε ο Κόμπελ

82΄ Νέα ευκαιρία για την Παρί, από καλή θέση ο Μαρκίνιος με κεφαλιά δεν βρήκε στόχο

86΄ Τρίτο δοκάρι για την Παρί! Ο Κόμπελ έκανε την απόκρουση σε προσπάθεια του Εμπαπέ και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ!

87΄ ΚΑΙ 4ο δοκάρι η Παρί! Το σουτ εκτός περιοχής του Βιτίνια σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!