Δόξα-Εθνικός: Αντίο... στην Α' με εξάρα!

Στο πλαίσιο της 14ης και τελευταίας στροφής του Β' ομίλου της Β’ Φάσης  του Πρωταθλήματος Cyta η Δόξα επικράτησε εντός έδρας του Εθνικού Άχνας 6-3.

Το σκορ μιλά από μόνο του. Άναρχο και ανοικτό ματς με την ομάδα της Κατωκοπιάς τελικά να αποχαιρετά επίσημα την κατηγορία με νίκη.

Για τους γηπεδούχους που είχαν και δύο δοκάρια τα γκολ πέτυχαν οι: Τρούγιτς (14’), Σαντίκ (17’, 56’ πεν), Ναμπί (62’, 90+2’), Νεοκλέους (90+5’)

Τα γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχαν οι Πέρδιος (19’), Ντράζιτς (63’), Λίπσκι (74).

Στους 50 βαθμούς ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Εθνικός, ενώ η Δόξα στους 35.

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

• «Παιχνίδι είναι, θέλει όρια»
  • «Απαγορεύεται η συμμετοχή από ανήλικα πρόσωπα κάτω των 18 ετών».
  • «Η Meridian κατέχει άδεια Κλάσης A και Β από την ΕΑΣ με αριθμούς άδειας A013 και B009

Η ιστοσελίδα σας μετέφερε  την εξέλιξη...

-Έναρξη στην αναμέτρηση.

6' Γκολο Εθνικός Άχνας ανοίγει το σκορ με τον Μάριο Ηλία.

-Μετά από έλεγχο της φάσης το γκολ ακυρώνεται καθώς ο Σπιρόφσκι ήταν σε θέση οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

οφ

9' Μπήκε καλύτερα ο Εθνικός στην αναμέτρηση και ψάχνει το γκολ. Όλοι στην ομάδα ψάχνουν τον Μάριο Ηλία ώστε να καταφέρει να βρει δίκτυα και έτσι να αναδειχθεί πρώτος σκόρερ.

1-0 γκο

14' ΓΚΟΛ 1-0 η Δόξα με τον Τρούγιτς. Μετά από φάουλ-γέμισμα στο δεύτερο δοκάρι ο Τρούγιτς με προβολή άνοιξε το σκορ.

17' ΓΚΟΛ 2-0 η Δόξα με τον Σαντίκ.

19' ΓΚΟΛ 2-1 μειώνει ο Εθνικός Άχνας με προβολή του Πέρδιου.

23' Άνοιξε το παιχνίδι. Πλέον, είναι πιθανό κάθε αποτέλεσμα. Πάνω-κάτω η μπάλα.

φ

35' Γκολ πετυχαίνει η Δόξα με τον Λοϊζίδη αλλά ορθά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στην αρχή της φάσης ο Τρούγιτς ήταν εμφανώς εκτεθημένος.

-Ημίχρονο

55' Πέναλτι κερδίζει η Δόξα σε ανατροπή του Ασάντε από τον τερματοφύλακα του Εθνικού, Μακρή.

πεν

-Έγινε έλεγχος της φάσης επιβεβαιώνοντας τον ρεφ.

σα

56' ΓΚΟΛ 3-1 η Δόξα με τον Σαντίκ να ευστοχεί από την άσπρη βούλα.

62' ΓΚΟΛ 4-1 η Δόξα με σκόρερ τον Ναμπί.

63' ΓΚΟΛ 4-2 μειώνει άμεσα ο Εθνικός Άχνας με τον Ντράζιτς.

65' Δοκάρι για τη Δόξα σε συρτό σουτ του Χάνι.

70' Γκολ 5-2 η Δόξα με τον Νικολά Τρούγιτς.

-Ο ρεφ Κουμής πάει σε on field review.

71' Άκυρο τελικά το γκολ αφού ο σκόρερ επηρεάζει τη φάση.

73' ΓΚΟΛ 4-3 ο Εθνικός Άχνας με σκόρερ τον Λίπσκι.

81' Δοκάρι για τη Δόξα σε κεφαλιά του Τάντι μετά από φάουλ-γέμισμα του Ναμπί.

90+2' ΓΚΟΛ 5-3 η Δόξα με τον Ναμπί μετά από πάσα του Βελκόφσκι.

90+5' ΓΚΟΛ 6-3 η Δόξα με σκόρερ τον νεαρό Νεοκλέους.

Τέλος αγώνα.

ΔΟΞΑ: Κυριάκου, Τάντι, Τρούγιτς (80 Αποστόλου), Τραϊτσεφσκι, Σαντίκ (80' Κανελλόπουλος), Ναμπί, Λοϊζίδης (60' Χάνι), Ερωτορκίτου (60' Ερωτοκρίτου), Βελκόφσκι, Μπάνγκνα, Ασάντε (80' Αργυρού).

Στον πάγκο: Αντωνίου, Μανουσόπουλος, Αποστόλου, Νεοκλέους, Κανελλόπουλος, Αργυρού, Χάνι.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μακρής, Ριστέφσκι, Σπιρόφσκι (87' Εγκωμίτης), Περατικός, Ηλία Κ.(53' Λίπσκι) , Νικολάου (53' Πεχλιβάνης), Ιωάννου, Πέρδιος (54' Καμπρέρα), Ηλία Μ., Ντράζιτς, Αγγελόπουλος (87' Σούλης).

Στον πάγκο: Σταυρινού, Εγκωμίτης, Ντε Ιριόντο, Λίπσκι, Πεχλιβάνης, Μπίκερ, Σούλης, Αρτυματάς, Στυλιανού, Ιωαννίδης, Καμπρέρα, Λεμίσκο.

Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρου Λάμπρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
4ος Διαιτητής: Κωνσταντινίδης Αντώνης